POLESKIE PSY RATOWNICZE

Zbudujmy im dom - wykonanie kojców i bud dla psów ratowniczych

15 lipca 2021

Projekt "Zbudujmy im dom - wykonanie kojców i bud dla psów ratowniczych" realizowany 2021r.

Finansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030. Operatorem projektu jest Stowarzyszenie „Czajnia” oraz Centrum Wolontariatu w Lublinie.

 

Celem projektu było wykonanie kojców i bud dla psów ratowniczych, działających przy stowarzyszeniu Poleskie Psy Ratownicze. 

Szkolenie psów w zakresie działań poszukiwawczo - ratowniczych to długotrwały proces. Trwa on zazwyczaj około od 2 do 3 lat.  Przez cały ten czas, psy dzień po dniu, realizują ze swoim przewodnikiem szereg treningów i ćwiczeń, które szlifują ich umiejętności po to, by pewnego dnia sprostać trudnym zadaniom, jakie czekają na nie w realnych akcjach poszukiwawczych. 

 

Psy ratownicze ciężko pracują. W szkoleniu towarzyszy im stres. Stres jest nieodłącznym elementem życia psów służbowych.  Doświadczenia stresowe są często powiązane z trudnymi treningami. Budowa odpowiednich kojców i wybiegu dla psów, pozwolił nam stworzyć profesjonalne miejsce do odpoczynku zwierząt z dala od natłoku bodźców i gwaru codziennego życia.

Wybudowanie profesjonalnych kojców i bud z wybiegiem dla psów ratowniczych, wpłynął na poprawę jakości świadczonych przez nas usług. Dzięki poprawie warunków bytowych psów, u naszych zwierząt wzrosła motywacja do ćwiczeń i tym samym, ich skuteczność w poszukiwaniu osób zaginionych. 

 

 ŚLEDŹ NAS

POLESKIE PSY RATOWNICZE

BANK PARIBAS

Nr konta:

82 1600 1462 1858 7644 9000 0001

KRS: 0001050485

DAROWIZNA